Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 06:57
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Bralin
8 Marca, 2018

Bralin: OSP Bralin z największą ilością interwencji

Walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie za 2017 rok.

W miniony piątek, 2 marca br., w świetlicy „Tęcza” w Bralinie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie za 2017 rok.
Zebranie otworzył prezes OSP Bralin Przemysław Rybczyński. Następnie przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2017 r. Jak wyliczono – OSP Bralin ma na koncie najwięcej interwencji spośród wszystkich jednostek OSP w powiecie kępińskim – aż 94. Jest to związane głównie z położoną w pobliżu Bralina drogą ekspresową S8. Prezes omówił też dokonane zakupy – silnik do łodzi, który niemal w całości został sfinansowany przez Gminę Bralin, 3 nomexy, 6 par butów i 3 hełmy. W planach zaopatrzenia w tym roku pojawił się zakup 1 kombinezonu, 3 kamizelek ratowniczych, nomexy, buty, hełmy i rękawice. Największym z zaplanowanych zakupów są sanie lodowe – to wymóg dotyczący ratownictwa wodnego.
Uczestniczący w zebraniu goście – prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kępnie Michał Błażejewski, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marek Fras i komendant gminny Roman Dębski – bardzo chwalili jednostkę OSP Bralin za dotychczasowe dokonania. Nawiązując do przewidywanych zakupów, pojawił się temat nowego samochodu. Jest to zadanie, które przybliża się w czasie i dotyczy dość bliskiej przyszłości. Z uwagą wysłuchano też wystąpienia wójta Romana Wojtysiaka, który podkreślił wyjątkowy charakter służby strażaków z OSP Bralin. - Zwykle jednostki OSP służą miejscowej ludności. Z racji naszego położenia – w pobliżu przebiegającej drogi ekspresowej S8 – wasza służba wykracza poza ten stereotyp. Wy służycie także tym, którzy poruszają się tą drogą, a nie są związani z naszą gminą. Za waszą służbę i zawsze pełną gotowość jestem wam bardzo wdzięczny. Bardzo często niesiecie pomoc jako pierwsi, bo jesteście na miejscu zdarzenia czy wypadku jeszcze przed jednostką PSP czy karetką pogotowia ratunkowego – mówił wójt. Podkreślił również bardzo dobrą współpracę jednostki z samorządem.
Obecny na zebraniu kierownik Posterunku Policji w Bralinie mł. asp. Robert Fidyka mówił o współpracy z OSP Bralin. W tym kontekście przybliżył strukturę funkcjonowania Posterunku Policji w Bralinie i odniósł się do bieżącej współpracy. Na zebranie zaproszono również przedstawiciela sąsiedniej jednostki OSP w Taborze Wielkim, prezesa Jana Trojaka.
Skarbnik OSP Bralin Adam Kwiatek szczegółowo przedstawił sprawozdanie finansowe, a przewodniczący komisji rewizyjnej – pozytywną ocenę. Członkowie OSP jednogłośnie udzielili jednostce absolutorium za działalność w 2017 roku.

~ G. Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!