Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 07:43
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
20 Lutego, 2019

Bralin: Niezależność i rozwój

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich.

W piątek, 1 lutego br., w restauracji „Kamiński a Zdrowie” w Kępnie odbyło się spotkanie nt. „Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw”, zorganizowane przez sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz pełnomocnik do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw poseł Andżelika Możdżanowska.
Ustawa, która weszła w życie w październiku 2018 r., dała możliwość rejestracji Kołom Gospodyń Wiejskich w specjalnie przeznaczonym dla nich rejestrze, co nadaje im osobowość prawną, dającą szereg możliwości działania i rozwoju, a także szansę otrzymania dotacji na działalność. Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w rejestrze, w zależności od ilości zrzeszonych członków, mogły otrzymać od 3 do 5 tysięcy złotych. Gmina Bralin może pochwalić się 7 zarejestrowanymi Kołami Gospodyń Wiejskich. KGW istnieją w sołectwach: Tabor Wielki, Chojęcin – Parcele, Weronikopole, Mnichowice, Nowa Wieś Książęca, Gola oraz Nosale. Na piątkowym spotkaniu byli obecni reprezentanci wszystkich 7 Kół z terenu gminy Bralin. Panie obecne na konferencji otrzymały piękne chusty w ludowe wzory, nawiązujące do polskiej tradycji.

~ M. Gudra

 Więcej w nr 7 (1313) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!