Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 18:44
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Bralin
1 Lipca, 2021

Bralin: Marszałek z wizytą w Bralinie

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak przyjechał do gminy Bralin, by wręczyć symboliczny czek na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Chojęcinie.

22 czerwca br., podczas wizyty w Bralinie, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył wójtowi Piotrowi Hołosiowi symboliczny czek o wartości 917.350,02 zł na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Chojęcinie. Kwota ta stanowi dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu Gmina zrealizuje ważny dla mieszkańców Chojęcina projekt, którego celem jest bezpieczne korzystanie z roweru, co spowoduje ograniczenie ruchu samochodowego, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawy jakości powietrza na obszarze objętym inwestycją. Jej zakres obejmuje nie tylko budowę ścieżki pieszo-rowerowej, ale także wiaty rowerowej i rozbudowę oświetlenia ulicznego. Zostaną wykonane prace związane m.in. z przebudową istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych, oznakowaniem poziomym i pionowym oraz wprowadzeniem zmian w istniejącym oznakowaniu. Ścieżka będzie budowana w najwyższym standardzie, z kanałem technologicznym, odpowiednią szerokością, zabezpieczeniami i oświetleniem, co znacznie poprawi bezpieczeństwo dorosłych i dzieci – niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Całkowity koszt inwestycji to kwota około 1.300.000,00 zł.

~ KR

Więcej w nr 25 (1434) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!