Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 01:19
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Bralin
16 Sierpnia, 2019

Bralin: Bralińscy radni obradowali

XI sesja Rady Gminy Bralin.

7 sierpnia br. odbyła się XI sesja Rady Gminy Bralin. Sierpniowe posiedzenie rozpoczęło się od wystąpienia wójta Piotra Hołosia, który przedstawił swoją aktywność międzysesyjną oraz zdał raport z realizacji uchwał z poprzednich sesji. Następnie przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Sportu, Kultury i Opieki Społecznej Mateusz Boryczka oraz przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Ochrony Przeciwpożarowej i Porządku Publicznego Stanisław Niechciał przedstawili sprawozdania z prac komisji, które w okresie od ostatniej sesji miały swoje posiedzenia.
Kolejnymi punktami porządku obrad było przyjęcie czterech uchwał. Dotyczyły one: zmian w uchwale budżetowej, przekazania środków na rzecz Powiatu Kępińskiego w ramach wspólnej inwestycji Powiatu i Gmin, a także trybu i sposobu powoływania członków zespołu interdyscyplinarnego i przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargi prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim wraz z odpowiedzią na skargę. Ostatnie dwie uchwały są konsekwencją unieważnionej uchwały z 2017 r., która była napisana wadliwie.
Sesja zakończyła się wolnymi głosami i wnioskami, w trakcie których radni zadawali pytania wójtowi.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!