Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2020, 19:30
Dziś 26°C
Jutro 29°C
Bralin
23 Lipca, 2020

Bralin: Bralin pięknieje drugi raz

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu pn. „Pięknieje wielkopolska wieś” w gminie Bralin zrealizowane będą dwa zadania: „Sportowa osada na wzgórzu” w Czerminie oraz „Zagospodarowanie przestrzeni sołectwa Weronikopole”.

Konkurs ogłaszany corocznie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pn. „Pięknieje wielkopolska wieś” to cieszące się zainteresowaniem zmagania gmin o dofinansowanie na rzecz małej, lokalnej architektury. Dofinansowanie do jednego wniosku ze strony Urzędu Marszałkowskiego wynosi maksymalnie 30.000 zł.
Do X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” zgłoszono 265 projektów z gmin całego województwa wielkopolskiego, z czego tylko 124 otrzymały dofinansowanie – w tym dwa z gminy Bralin. Tym bardziej cieszy fakt, że dwa z trzech wniosków złożonych przez Gminę Bralin otrzymały dofinansowanie – oba w maksymalnej kwocie, po 30.000 zł. Dzięki temu dofinansowaniu zrealizowane będą dwa zadania: „Sportowa osada na wzgórzu” w Czerminie oraz „Zagospodarowanie przestrzeni sołectwa Weronikopole poprzez ogrodzenie placu zabaw i utworzenie miniarboretum” w Weronikopolu.

~ KW

Więcej w nr 30 (1387) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!