Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:59
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Bralin
10 Listopada, 2017

Bralin: Będą wyjaśniać nieprawidłowości

Kolejna sesja Rady Gminy Bralin.

25 października br. odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Bralin. Podczas obrad radni zmienili uchwałę budżetową na 2017 r. oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Bralin na lata 2017–2025. Podjęli też uchwałę w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości oraz rocznych stawek od środków transportu na 2018 r. Radni podjęli również kolejne decyzje w sprawie reformy oświatowej i zadecydowali o stwierdzeniu przekształcenia dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej w szkoły ośmioletnie.
Następnie przewodniczący Rady Grzegorz Lemanik przedstawił pokontrolne wyniki Regionalnej Izby Obrachunkowej, sprawdzającej poprawność gospodarki finansowej i funkcjonowania gminy, która wykazała kilka nieprawidłowości. Wójt Roman Wojtysiak wyjaśnił, że nieprawidłowości te zostały stwierdzone przez inspektorów, jednak bez podania dokładnych przyczyn, co zdarza się również w innych gminach, ze względu na np. sytuacje nieprzewidziane wcześniej w budżecie. Gmina Bralin będzie teraz wyjaśniać, z jakich przyczyn powstały wykazane nieprawidłowości.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!