Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:52
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Baranów
5 Sierpnia, 2021

Baranów: Woda prosto z nieba

Gmina Baranów otrzymała dofinansowanie w wysokości 48.970 zł w ramach programu „Deszczówka”. To znakomita wiadomość dla miłośników zieleni w Łęce Mroczeńskiej, a przede wszystkim amatorów wypoczynku w „Lipowym Zakątku”.

Program „Deszczówka” skierowany jest do samorządów terytorialnych z województwa wielkopolskiego. Jego celem jest promowanie działań zapobiegających negatywnym skutkom suszy poprzez retencjonowanie i odpowiednie wykorzystywanie wody opadowej w celu nawadniania terenów zieleni oraz wykonywania systemów magazynowania wody opadowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie. Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 70% poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowalnych. Projekt pn. „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej” zakłada retencjonowanie wód opadowych z dachu szkoły oraz z dachu hali sportowej. Deszczówka, zgromadzona w podziemnym zbiorniku, zostanie doprowadzona instalacją do szkolnego ogródka dydaktycznego „Lipowy Zakątek”.

~ ems

Więcej w nr 30 (1439) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!