Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 07:06
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Baranów
21 Sierpnia, 2019

Baranów: Skarga na wójt bezzasadna

XI sesja Rady Gminy Baranów.

6 sierpnia br. odbyła się XI sesja Rady Gminy Baranów. Jedną z najważniejszych kwestii poruszonych podczas posiedzenia było rozpatrzenie skargi na działalność wójt gminy Baranów Bogumiły Lewandowskiej-Siwek.
W skardze, która wpłynęła do Urzędu Gminy w Baranowie 22 lipca br., zarzucano, że w okresie od stycznia 2018 r. wójt zawierała umowę na usługę prowadzenia audytu wewnętrznego bez ogłoszenia na stronie BIP. - Zdaniem skarżącej wpłynęło to na zmniejszenie możliwego kręgu wykonawców oraz nie wyklucza umyślnego działania organu wykonawczego na szkodę jednostki samorządu terytorialnego w zakresie niegospodarności w wydatkowaniu środków publicznych poprzez wybieranie wykonawców w sposób nietransparentny z potencjalnie wyższą ceną usługi niż występująca na rynku usługodawców tej usługi – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

~ KR

Więcej w nr 34 (1340) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!