Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 01:47
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Baranów
29 Listopada, 2017

Baranów: Seniorze – carpe diem!

Wielki Bal Seniora finałem projektu pn. „Stary człowiek i może”.

Stowarzyszenie Seniorów Gminy Baranów rzuciło wyzwanie stereotypowi kojarzącemu osobę starszą tylko z bezradnością i niemocą. Finałem projektu pn. „Stary człowiek i może” był Wielki Bal Seniora. Wydarzenie było także połączone z minionym Dniem Seniora. Widowiska, jakie przygotowano w piątek, 24 listopada br., „Baranowska Chata” długo nie zapomni.
Projekt realizowany tej jesieni przewidywał różne formy aktywności. Od warsztatów artystycznych (decaupage), zajęć sportowych (nordic walking), konsultacji medycznych i dietetycznych, do wspomnianego już balu. – Chcieliśmy pokazywać, że stateczny wiek nie musi blokować twórczej aktywności. Przecież seniorzy inicjują ciekawe przedsięwzięcia, pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów, a bariery międzypokoleniowe są często tylko kwestią stereotypów – tłumaczy prezes Stowarzyszenia Helena Pawlak.
Niezwykłe wprowadzenie w rytm zabawy stanowiły „Metamorfozy”. Za tą tajemniczą nazwą stał pomysł... diametralnej odmiany. Oto pięć odważnych pań – Wiesława Przydatek, Krystyna Oleś, Joanna Nowicka, Maria Nokiel i Helena Kokot – przyjęło ofertę salonu urody Atelier Staszak z Kępna, by po skrywanych tajemnicą przygotowaniach ukazać efekty nie tylko licznej publiczności, ale i ciekawej zmian rodzinie. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Lustro przecież nie kłamie! Panie zmieniły nie tylko swoje fryzury, makijaż czy strój, ale również stały się bardziej pewne siebie. To właśnie ta wewnętrzna przemiana była sednem przeprowadzonych metamorfoz. Każda z cudownych dam otrzymała od zachwyconego ich urodą przewodniczącego Rady Gminy w Baranowie Mariana Kremera białą różę, a od publiczności – gromkie brawa.
Następnie głos zabrała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek, dziękując za zaproszenie oraz życząc udanego wieczoru, po czym przekazała kwiaty na ręce prezes Stowarzyszenia. Odczytano również życzenia od minister Andżeliki Możdżanowskiej oraz poseł Bożeny Henczycy. Po części oficjalnej przyszła pora na uroczysty bal, który rozpoczęty został skrzypcowym recitalem Jacka Klyty.
Projekt Stowarzyszenia Seniorów Gminy Baranów otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Dofinansowany został również przez Urząd Gminy w Baranowie.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!