Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 02:20
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Powiat
22 Września, 2021

Baranów: Powstanie park handlowy

Spółka TUF RE wybuduje park handlowy dla Kępna i okolic. Obiekt o powierzchni około 11 tysięcy m2 GLA będzie największym parkiem handlowym zrealizowanym do tej pory przez warszawskiego dewelopera. W Pasażu Kępińskim ma znaleźć się 18 lokali pod sklepy sieciowych polskich i zagranicznych marek. Operatorem spożywczym będzie sieć Lidl. Obiekt ma ruszyć w 2023 roku.

- Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że w ramach naszej strategii inwestycyjnej wybudujemy dla mieszkańców Kępna, Baranowa i całego powiatu kępińskiego nowoczesny park handlowy z komplementarną ofertą handlowo-usługową. Od kilku lat, z powodzeniem, staramy się wzbogacać tkankę handlową w miastach powiatowych, które dotychczas były pomijane. Dla nas inwestycja w tym regionie jest priorytetowa, bo wiemy, że w mieście podejmowano już próby realizacji obiektów handlowych, ale ostatecznie żaden projekt nie został dokończony. Liczymy na to, że nowy park handlowy będzie ważnym miejscem dla lokalnej społeczności, w którym znajdzie się szeroka oferta marek, oferujących m.in. odzież, obuwie, artykuły sportowe, produkty związane z kulturą i rozrywką, a także sklepów dyskontowych, elektromarketu, drogerii oraz jedynego w regionie sklepu popularnej sieci spożywczej Lidl. W ten sposób mieszkańcy Kępna i Baranowa nie będą musieli pokonywać 60-70 kilometrów do Kalisza czy Wrocławia, żeby zrobić większe zakupy – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający w TUF RE Polska.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 37 (1446) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!