Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 21:48
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Baranów: Podróże uczą pokory

Spotkanie z podróżnikiem Janem Melą w Gminnej Bibliotece Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie.

17 września br. w „Baranowskiej Chacie” odbyło się spotkanie, którego gościem był podróżnik Jan Mela. Przyjechał on na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie.
Jan Mela jest działaczem społecznym i podróżnikiem. W 2004 r. wyruszył wraz z polarnikiem Markiem Kamińskim na wyprawę, która obejmowała bieguny: północy i południowy. W ciągu jednego roku zdobył oba, jako najmłodsza osoba w historii. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Zdobył wiele prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej, m.in. Człowiek Bez Barier i Fenomen „Przekroju”. W 2009 r. założył Fundację „Poza horyzonty”, a rok później wydał książkę pod tym samym tytułem.

~ Edyta Lesiak

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!