Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 12:50
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
9 Września, 2021

Baranów: Pierwszy wielkopolski dzwonek w Baranowie

Prawie 450 tysięcy uczniów i 63 tysięcy nauczycieli wróciło 1 września do wielkopolskich szkół i przedszkoli. Tego dnia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, wspólnie z wicewojewodą Anetą Niestrawską i wielkopolskim kuratorem oświaty Robertem Gawłem, wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie. Pierwszy szkolny dzwonek w Wielkopolsce w nowym roku szkolnym zadźwięczał właśnie w Baranowie.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Wawrzyńca w Baranowie, którą celebrował biskup diecezji kaliskiej ks. Damian Bryl. Kolejna część wydarzenia, którą rozpoczęto wspólnie odśpiewanym hymnem, odbyła się w murach nowej szkoły w Baranowie, której oficjalne otwarcie nastąpi w późniejszym terminie. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. W inauguracji udział wzięli: wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, biskup diecezji kaliskiej ks. D. Bryl, wielkopolski kurator oświaty Robert Gaweł, parlamentarzyści i lokalni samorządowcy, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie miejscowej placówki.

~ KR

Więcej w nr 35 (1444) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!