Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 23:13
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Baranów
2 Lipca, 2019

Baranów: Obwodnica Baranowa na przedostatnim zakręcie

Zakończono opracowywanie dokumentacji projektowej na budowę obwodnicy Baranowa, łączącej drogę powiatową nr 5704P z drogą krajową DK11. 4 lipca br. odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców.

Projekt zakłada wykonanie 800-metrowego odcinka drogi z jezdnią o szerokości 6 m oraz dwustronnej drogi rowerowej o szerokości 2,5 m każda, a także chodnika o szerokości 1,5 m. Inwestycja zlokalizowana będzie w ciągu drogi powiatowej Jankowy – Baranów, zaczynając od kapliczki przy zakręcie na cmentarz w Baranowie, a kończąc na skrzyżowaniu przy ogródkach działkowych, w pobliżu drogi krajowej nr 11.
Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Baranowa odbędzie się 4 lipca br., o godzinie 19.00, w „Baranowskiej Chacie”, gdzie zostanie przedstawiony projekt. Można też będzie zgłaszać do niego uwagi. Na spotkaniu poruszona zostanie także kwestia wykupu gruntów pod budowę omawianej drogi gminnej.

~ Bartosz Malinowski

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!