Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:05
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Baranów
18 Października, 2018

Baranów: „I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską...”

3 października br. w „Motelu ES” w Baranowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość jubileuszowa. Dwadzieścia trzy pary, związane przed laty ślubną przysięgą, obchodziło jubileusz Żelaznych, Diamentowych oraz Złotych Godów.

- Mija 65, 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – tymi słowami zebranych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Baranowie Sylwia Adamska. Następnie głos zabrała wójt gminy Bogumiła Lewandowska-Siwek, która wyraziła swój podziw i uznanie dla jubilatów oraz życzyła zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz pogratulowała zebranym tak długiego stażu małżeńskiego.
Żelazne Gody, czyli 65-lecie pożycia małżeńskiego, obchodzili w tym roku Wiktoria i Benedykt Haglauerowie z Joanki oraz Cecylia i Sylwester Lempertowie z Marianki Mroczeńskiej. Dołączyło do nich sześć par obchodzących Diamentowe Gody oraz piętnaście świętujących Złote Gody. Uroczystego wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonała wójt B. Lewandowska-Siwek w asyście przewodniczącego Rady Gminy Baranów Mariana Kremera, skarbnika gminy Marzeny Żłobińskiej i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego S. Adamskiej. Jubilatom błogosławił proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Wawrzyńca w Baranowie ks. kan. Jerzy Kondal. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, pamiątkowe dyplomy, upominki i życzenia. Po części oficjalnej świętujące małżeństwa zostały zaproszone na wspólny poczęstunek oraz okolicznościowy toast. Wszystkim dostojnym jubilatom życzymy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.

~ es

ŚWIĘTUJĄCE MAŁŻEŃSTWA
65-lecie pożycia małżeńskiego:
Wiktoria i Benedykt Haglauerowie (Joanka),
Cecylia i Sylwester Lempertowie (Marianka Mroczeńska)
60-lecie pożycia małżeńskiego:
Stanisława i Kazimierz Dziergwowie (Grębanin),
Barbara i Edmund Giebel (Słupia pod Kępnem),
Marianna i Marian Gruszkowie (Słupia pod Kępnem),
Krystyna i Idzi Kowalczykowie (Baranów),
Cecylia i Tadeusz Kuboszkowie (Mroczeń),
Marianna i Wacław Wawrzyniakowie (Słupia pod Kępnem)
50-lecie pożycia małżeńskiego:
Anna i Stefan Berscy (Grębanin),
Kazimiera i Piotr Bieda (Grębanin),
Danuta i Czesław Ciurysowie (Mroczeń),
Michalina i Kazimierz Domagałowie (Grębanin),
Bernardyna i Ludwik Dusza (Marianka Mroczeńska),
Marianna i Józef Gąszczakowie (Mroczeń),
Stefania i Jerzy Gruszkowie (Donaborów),
Danuta i Józef Krawczykowie (Łęka Mroczeńska),
Jadwiga i Franciszek Kwaśniewscy (Baranów),
Barbara i Marian Michalscy (Baranów),
Teresa i Jan Otrembowie (Joanka),
Maria i Kazimierz Owczarkowie (Jankowy),
Urszula i Zdzisław Rychlikowie (Feliksów),
Leokadia i Seweryn Skibowie (Donaborów),
Teresa i Bronisław Skibowie (Donaborów)

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!