Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 6 Sierpnia 2020, 00:24
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
29 Listopada, 2019

Baranów: Gmina Baranów nagrodzona za działania proekologiczne

XX edycja konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

W kwietniu br. Gmina Baranów wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Była to XX edycja konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Po analizie złożonego projektu pn. „Eko gmina Baranów – miejsce do zamieszkania” przez Zespół Sędziów Sprawozdawców Konkursu i po wizji lokalnej w gminie Baranów, gmina została laureatem i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 8.000 zł. Nagroda ta została przyznana za zaangażowanie społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży, w działania promocyjno-informacyjne na rzecz ochrony środowiska.
Zakupiono drona, za pomocą którego nakręcono film o problemie palenia odpadami oraz o nielegalnych wysypiskach śmieci. W realizacji filmu uczestniczyli mieszkańcy gminy Baranów, głównie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Baranowie. Film jest ogólnodostępny, można go obejrzeć m.in. na portalu społecznościowym gminy.

~ UG Baranów

Więcej w nr 48 (1354) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!