Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 23:20
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Baranów
7 Marca, 2019

Baranów: Dyskusje o szkole i sortowni odpadów

V sesja Rady Gminy Baranów.

19 lutego br. odbyła się V sesja Rady Gminy Baranów. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie zamiaru utworzenia Filii Szkoły Podstawowej w Mroczeniu z siedzibą w Grębaninie.

Walka o szkołę w Grębaninie trwa

Temat ten wzbudza wiele emocji wśród radnych, dlatego nie obyło się bez polemiki pomiędzy radną z Grębanina Teresą Jerzyk a wójt gminy Baranów Bogumiłą Lewandowską-Siwek. - Nie ma jeszcze żadnej likwidacji. Zaskarżona jest uchwała o zamiarze likwidacji szkoły w Grębaninie, toczy się jakieś postępowanie, nie wiadomo, kiedy zbierze się Komisja Skarg i Wniosków, a my mamy podejmować kolejną uchwałę o zamiarze utworzenia filii – sprzeciwiła się T. Jerzyk. Jak jednak wyjaśnił przewodniczący Rady Marian Kremer, skargę na wspomnianą uchwałę Sąd Administracyjny odesłał bez rozpatrzenia z powrotem do Rady Gminy Baranów.
Wójt skierowała do radnych prośbę o podjęcie uchwały. - Ta uchwała, którą dzisiaj państwo podejmujecie, jest kompatybilna z uchwałą o likwidacji szkoły w Grębaninie i jeżeli takiej uchwały nie będzie, to po prostu będzie zlikwidowana szkoła w Grębaninie, bez możliwości podjęcia nauki przez dzieci z klas od 0 do 3, dlatego proszę o podjęcie tej uchwały, ponieważ chcemy, aby szkoła w tej miejscowości miała nauczanie początkowe – wyjaśniała.
Projekt uchwały został przyjęty większością głosów.

~ Oprac. KR, fot. Radio SUD

Więcej w nr 10 (1316) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!