Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:44
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Baranów
19 Lipca, 2019

Baranów: Dwie obwodnice, jedno spotkanie

W czwartek, 4 lipca br., w „Baranowskiej Chacie” odbyły się dwa spotkania konsultacyjne: w sprawie budowy obwodnicy Baranowa oraz II etapu obwodnicy Kępna.

O 19.00 firma „DROMOST” przedstawiła przygotowaną koncepcję przebiegu obwodnicy Baranowa. Mieszkańcy kierowali wiele pytań do głównego projektanta drogi – Marka Kruszewskiego. W głównej mierze chodziło o możliwość zmiany przebiegu trasy, tak, aby ominąć działki poszczególnych mieszkańców. Projektant zapewnił, że opracowany przez niego projekt jest najbardziej optymalny, choć istnieje możliwość dokonania pewnych poprawek. Chodzi tutaj głównie o miejsce skrzyżowania z drogą na Jankowy (przy kapliczce). Zmiany w dalszym ciągu trasy są niewskazane ze względu na możliwość wystąpienia kolejnych kolizji z innymi działkami lub, co gorsza, niespełnienia sztywnych parametrów technicznych przyjętych dla dróg o charakterze lokalnym. Padły też pytania o termin realizacji tej inwestycji. W odpowiedzi mieszkańcy dowiedzieli się, że będzie to 2021 r. Ogólny odzew mieszkańców był pozytywny, czego dowodem były brawa dla Mariana Kremera – głównego pomysłodawcy obwodnicy Baranowa.

~ B. Malinowski

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!