Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:33
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Baranów
12 Listopada, 2020

Baranów: Baranów wysoko w rankingu

Gmina Baranów zajęła 6. miejsce w Polsce wśród 1.537 gmin wiejskich w dorocznym Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita”.

Od 16 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking tego pisma uznawany jest jako jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.
Zgodnie z przyjętą przez kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.
Gmina Baranów, podobnie jak w zeszłym roku, zajęła bardzo wysokie 6. miejsce w Polsce wśród 1.537 gmin wiejskich.

~ UG Baranów

Więcej w nr 46 (1403) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!