Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:22
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
13 Kwietnia, 2018

Bralin: Startują kolejne warsztaty, czyli „Backstage muzyczny”

Bezpłatne warsztaty muzyczne, dziennikarsko-medialne, koncerty akustyczne w sieci oraz festiwal LOKAL – młodzież ze Stowarzyszenia „ARTwarium” rozpoczyna nowy sezon warsztatowy. W drugiej połowie kwietnia rozpoczyna się kolejny projekt pn. „Backstage muzyczny”.

Stowarzyszenie „ARTwarium” w nowej formule chce zaoferować młodym muzykom propozycję realizacji ich artystycznych zamiłowań. Oprócz tradycyjnych zajęć wokalnych, nauki gry na różnych instrumentach, odpowiedzią na ich potrzeby ma stać się montaż utworów granych akustycznie oraz próba ukształtowania zespołu muzycznego w ramach warsztatów. Warsztaty skierowane będą dla dwóch grup wiekowych: dzieci i młodzieży od 8 do 26 lat. Działania skupiać się będą również na rozszerzeniu działalności funkcjonującego radia internetowego „BRALIN FM”, budowy sieci radia internetowego w regionie we współpracy z młodzieżą z sąsiednich powiatów oraz realizacji warsztatów dziennikarsko-medialnych, gdzie młodzi dziennikarze będą mogli nabrać umiejętności pracy przed i z mikrofonem oraz praktyczną wiedzę dotyczącą nowych mediów.
Finałem projektu będzie organizacja festiwalu muzycznego – „LOKAL”, który odbędzie się 1 września br. na placu przy Świetlicy „Tęcza” w Bralinie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Mikromusic”. W tym roku Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do 24. edycji nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. Wśród 1254 zgłoszeń nominację w kategorii „Album Roku Alternatywa” uzyskała płyta „Mikromusic” pt. „Tak mi się nie chce”. Ponad 17 milionów odsłon przeboju „Takiego chłopaka” mówi samo za siebie. Wzorem poprzedniej edycji, impreza będzie miała miejsce w plenerze na dwóch scenach muzycznych: 20 metrów nad ziemią na wieży widokowej oraz na tradycyjnej scenie na ziemi. - Cieszy niezmiernie fakt, iż z roku na rok festiwal „Lokal” nabiera na wartości, a nasze warsztaty dla każdego z uczestników stają się synonimem wysokiego poziomu i świetnej kadry instruktorskiej. Festiwal „Lokal” z „Mikromusic” to nasze marzenie od dłuższego czasu. Należy zaznaczyć również, iż dla nas w tym sezonie warsztatowym ważnym celem jest rozpoczęcie zaawansowanych działań międzynarodowych, o czym z pewnością będziemy informować – komentuje koordynator projektu Dawid Kosakiewicz.
Stowarzyszenie chce dać szansę podzielenia się twórczością tym osobom, zespołom, które są interesujące muzycznie, które być może zostaną odkryte gdzieś w piwnicy czy małym klubie podczas koncertu dla znajomych i rodziny. Przed każdą próbą nagrania filmowego utworów muzycznych uczestnicy specjalnie utworzonej grupy operatorskiej stworzą wspólnie krótką „zajawkę”, przedstawiającą solistę czy zespół w sposób niestandardowy, w ciekawej formie. Publiczna projekcja filmu odbywać się będzie w sieci internetowej: na kanale YouTube oraz stronie internetowej Stowarzyszenia. Nawiązana została współpracą z młodzieżą z grupy medialnej „NaOpak TV”.
Wszelkie informacje dotyczące projektów „ARTwarium” można znaleźć na stronie internetowej: www.bralinfm.pl oraz na fanpage’u na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/Bralinfm. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

~ Oprac. KR

Informacje dotyczące projektu:
Gdzie: Świetlica „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a
Kiedy: spotkanie organizacyjne – 16 kwietnia, godz. 19.00
Zapisy: tel. 793 114 877
e-mail: artwarium@onet.pl
patron medialny: BRALIN FM

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!