Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:24
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
13 Kwietnia, 2018

Poetyckie spotkanie z przyrodą w tle

Spotkanie z poetką Agnieszką Plewą zgromadziło w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie miłośników poezji i przyjaciół autorki.

W wieczorze poetyckim zorganizowanym 23 lutego br. uczestniczyli między innymi członkowie Kępińskiego Kubu Literatów oraz działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej Dyskusyjnego Klubu Książki, przedstawiciele Kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego.
Poetka została zaproszona przez dyrektora PBP Wiesława Walasa, który przyznaje, że zaintrygował go fan page prowadzony przez nią na Facebooku. – Spodobały mi się prezentowane tam treści i to zarówno te poetyckie, jak i zdjęcia przedstawiające przyrodę - wyjaśnia. - Zorganizowanie spotkania nie było łatwe bowiem pani Agnieszka przebywa na co dzień za granicą, ale udało mi się ją spotkać w Kępnie i to przypadkowe spotkanie dało możliwość zaproszenia poetki do naszej biblioteki.
Agnieszka Plewa pochodzi z Rzetni (gmina Kępno) i – jak sama podkreśla - czuje się bardzo związana z tymi terenami, jak i lokalną społecznością. Z wykształcenia jest socjologiem, z zawodu pracownikiem administracji, z pasji natomiast poetką. Inspiracje do swojej poezji czerpie między innymi z natury. - Jako miłośniczka przyrody spędzałam wiele czasu na jej łonie, spacerując po okolicznych lasach, polach i łąkach. W ten sposób rodził się mój podziw i szacunek dla świata przyrody, które znajdowały odzwierciedlenie w mojej twórczości - opowiada o sobie poetka, przyznając, że wcześnie tworzyła przeważnie do „szuflady”. - Ostatecznie dopiero ubiegły rok okazał się być rokiem przełomowym. Po wielu latach „ukrywania” swojej twórczości postanowiłam zacząć się nią dzielić. Utworzyłam na portalu społecznościowym Facebook swojego pierwszego fan page'a pod nazwą „Wiatr we włosach”, gdzie publikuję utwory z ostatnich kilku lat, a także krótkie opisy przyrodnicze nierzadko dodając do nich osobiście wykonane zdjęcia. W niedalekiej przyszłości chciałabym wydać swój pierwszy tomik wierszy.
Właśnie multimedialna prezentacja zdjęć zamieszczonych na profilu facebookowym poetki stanowiła tło dla poezji prezentowanej przez A. Plewę w kępińskiej bibliotece.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!