Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:13
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Powiat
17 Października, 2018

Policja: Kradli meble. Trafili do aresztu

Kępińscy policjanci zatrzymali grupę złodziei, którzy skradli meble o łącznej wartości ponad 6.000 zł. Policjanci odzyskali skradziony towar.


W nocy z 2 na 3 września br. nieznani wówczas sprawcy z niezamkniętego busa skradli 16 paczek mebli twardych o łącznej wartości ponad 6.000 zł. Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zajęli się tą sprawą. - Po kilkunastu dniach udało się zidentyfikować i zatrzymać wszystkich sprawców. W chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni pojawieniem się w ich domach policjantów, gdyż byli przekonani, że dokonując kradzieży w nocy, nie zostaną zidentyfikowani – mówi oficer prasowa KPP Kępno sierż. Justyna Niczke. Złodziejami okazali się trzej młodzi mieszkańcy powiatu kępińskiego w wieku od 19 do 22 lat. Jeden z nich był pracownikiem pokrzywdzonego. - Policjanci odnaleźli wszystkie skradzione meble, które były ukryte w różnych miejscach. Cała grupa trafiła do policyjnego aresztu – dodaje funkcjonariuszka.
Sprawcom przedstawiono zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo jeden z nich odpowie również za posiadanie narkotyków.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!