Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 17 Października 2019, 16:17
Dziś 18°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
18 Czerwca, 2019

Łęka Opatowska: Jubileusz okazją do prezentacji dorobku

10-lecie Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej.

Członkowie Koła PZERiI w Łęce Opatowskiej uroczyście obchodzili swój jubileusz 30 maja 2019 r.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Siemianicach, po której zaproszono licznie przybyłych uczestników jubileuszowych obchodów do Zajazdu Wielkopolskiego. Gości, członków Koła, mieszkańców gminy Łęka Opatowska i powiatu kępińskiego powitała przewodnicząca Zofia Kucharska. Na uroczystość przybyli między innymi: poseł Bożena Henczyca, wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, samorządowcy, reprezentanci środowiska senioralnego, a także przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i placówek oświatowych.
Bogatą historię Koła zobrazowała przygotowana prezentacja multimedialna. Przypomniano, iż zebranie założycielskie odbyło się 29 maja 2009 r. w sali Domu Strażaka-Rolnika w Łęce Opatowskiej. Uczestniczyły w nim 63 osoby.
Obecnie Koło w Łęce Opatowskiej liczy ponad 170 członków i zrzesza seniorów z terenu całej gminy Łęka Opatowska, ale również ościennych miejscowości: Byczyny, Kępna i Wieruszowa. Jego działalność obejmuje różnorodne sfery: kulturę, wypoczynek, turystykę, krajoznawstwo, sport i organizację wolnego czasu. Odbiorcami inicjatyw i twórczości członków Koła są nie tylko emeryci, ale również lokalne środowisko, w którym działają, co sprzyja integracji międzypokoleniowej.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!